Daria Ložnjak Dizdar rođena je 1976. u Zagrebu, diplomirala 2000. godine povijest i arheologiju te doktorirala 2009. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
U Institutu za arheologiju u Zagrebu zaposlena je od 2000. godine, a od 2018. na radnom mjestu više znanstvene suradnice. Bila je suradnica na više projekata Instituta za arheologiju. U razdoblju od 2014-2017. godine vodila je uspostavni istraživački projekt Hrvatske zaklade za znanost Pogrebni običaji i društvo kasnog brončanog doba na jugu Karpatske kotline. U bilateralnom projektu Hr-Au (MZO-OeAD) 2018-2019 Južna veza: rasprostranjenost fenomena kulture polja sa žarama i mobilnost u brončanom dobu bila je voditeljica za hrvatsku stranu. Voditeljica je istraživačkog projekta HRZZ IP 2019-04-2520 Djetinjstvo u protopovijesti na jugu Karpatske kotline.
Godine 2019. boravila je u Institutu za orijentalnu i europsku arheologiju Austrijske akademije znanosti kao dobitnica stipendije „JESH - Joint excellence in science and humanities“.
U Institutu za arheologiju sudjelovala je kao član ekipe i/ili voditeljica na brojnim sustavnim (Zvonimirovo, Ilok, Sotin, Dolina) i zaštitnim istraživanjima (Poljana Križevačka, Beli Manastir…). Voditeljica je arheoloških istraživanja kasnobrončanodobnog naselja i groblja u Dolini.
Od 2005. godine sudjeluje u nastavi preddiplomskog i diplomskog studija na Odsjeku za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kao vanjski suradnik, a od 2017. god. kao naslovni docent. Predaje kolegij Kultura polja sa žarama na prapovijesnom smjeru diplomskog studija i sudjeluje u radu doktorskog studija.
Organizatorica je nekoliko međunarodnih znanstvenih skupova vezanih uz teme kasnog brončanog doba. Bila je suautorica brojnih izložbi i nekoliko okruglih stolova.
Članica je Hrvatskog arheološkog društva, European Association of Archaeologists i Society for the Study of Childhood in the Past.
Proučava i piše radove o prapovijesnim temama s naglaskom na brončano i početak željeznog doba, osobito o kronologiji, topografiji, keramici, pogrebnim ritualima, identitetima i dobnim skupinama.